שאלות נפוצות

זכאות לאזרחות

האם ארה"ב מתירה אזרחות כפולה?
אזרחותך בארה"ב אינה מושפעת לרעה מכך בשום אופן.

איך אני הופך לאזרח?
אם אתה בעל שורשים פולנים, אתה כבר מבחינה טכנית אזרח פולני ואתה יכול לבקש לקבל את האזרחות שלך על ידי הצגת המורשת שלך ועל ידי סיפוק מילוי הקריטריונים של ממשלת פולין.

כיצד אוכל לאשר את אזרחותי?
אתה צריך לפנות למשרד האזרחות בוורשה על מנת לאשר את אזרחות שלך. פה המקום שבו אנו עוזרים לך. הבקשה שלך תכלול מסמכים שתורגמו לפולנית, טפסים, רשומות ארכיוניות ומידע נוסף. הבקשה שלך תוערך על ידי פקיד ממשלתי פולני אשר יבחן את הקובץ שלך ויכול לעתים קרובות לבקש הבהרות (בפולנית כמובן). אם הם מרוצים מן הראיות שסופקו, תעודת האזרחות שלך תונפק. אנו נעזור לך בתהליך זה בכל צעד ושעל.

כיצד אוכל לדעת אם אני זכאי?
פשוט ענה על השאלון הקצר שלנו – זה יקח לך פחות מ10 דקות!

דבר ראשון, יש לחקור קצת אודות השורשים הפולנים שלך. 

מספיק שאחד מאבותיך נולדו בפולין (או אחד מהשטחים הפולניים לשעבר) והתגוררו בה אחרי 1920. במילים אחרות, יהיה עליך להוכיח שאבותיך היו אזרחים פולנים אחרי 1920.

נצטרך קצת מידע בסיסי עליך, כולל תאריך ומקום הלידה שלך ופרטים של ההורים שלך, סבא וסבתא של סבא וסבתא. נשאל אותך על השורשים הפולניים שלך ועל היסטוריה משפחתית קצרה. ככל שתספק לנו פרטים ותיעוד, כך נוכל לקבוע את מידת הזכאות שלך.

כמה זמן זה לוקח?
אם יש לך את כל המסמכים הדרושים, תהליך אישור האזרחות יכול לקחת סביב 6-9 חודשים. תזמון יכול להשתנות באופן משמעותי במידה ויש צורך לחפש מסמכים נוספים.

יש לי תעודת לידה פולנית  של סבא ... האם זה מספק?
עצם הלידה בפולין או תעודת לידה פולנית לבדה אינה מוכיחה את אזרחותו של אדם. אנו יכולים לעזור לך לנווט בנבכי התהליך זה.

בן הזוג שלי פולני, האם אני זכאי?
אזרחות פולנית לא ניתנת להעברה באמצעות נישואין, אבל אתה יכול לגור במדינות האיחוד האירופי עם בן הזוג שלך עם אותן הזכויות שיש לה או לו. הילדים שלך, לעומת זאת, יהיו זכאים.

מה עם הילדים שלי או את הנכדים?
אם הילדים שלך הם מתחת לגיל 18, הם יכולים לכלול באופן אוטומטי את בקשתך לאזרחות. הם יצטרכו לבקש בנפרד עבור דרכונים. אם הם בני 18 ומעלה, הם יצטרכו להגיש בקשה בנפרד. הנכדים שלך גם יהיו זכאים לאזרחות

מה בדבר בני משפחה אחרים? האם ניתן להשתמש באותה בקשה?
אם אתה נשוי, בן הזוג שלך יכול לקבל היתר ישיבה לחיות איתך והילדים שלך זכאים לאזרחות.
הגשת בקשה עם אחים או בני דודים היא רעיון נהדר. אתה רק צריך קבוצה אחת של מסמכים ואת התהליך הכולל יהיה יעיל יותר. צור קשר לקבלת הצעת מחיר מותאמת אישית עבור מספר אנשים.

האם אני צריך לדבר פולנית כדי להיות אזרח?
אתה לא צריך לדבר פולנית כדי להחזיר את האזרחות הפולנית שלך - אתה נדרש רק להוכיח את השושלת הפולנית שלך. אין צורך לדבר פולנית כדי לקבל אזרחות, עם זאת, אם אתה מחליט להכין את הבקשה בעצמך, תצטרך רמה מתקדמת של השפה הפולנית, שכן כל התהליך מתבצע בפולנית. זה המקום שבו אנו עוזרים לך.

האם אצטרך לנסוע לפולין?
לא. אם אתה אזרח פולני לפי מוצא, אין דרישת תושבות ואינך חייב לנסוע לפולין בשום שלב.

האם אוכל לבקש אזרחות לבדי באנגלית?
יש להגיש את הבקשה בפולנית. כל התיעוד הרשמי, טופסי הבקשה, ההצהרות והארכיונים חייבים להיות מתורגמים לפולנית על ידי מתרגם מושבע. זה מה שאנחנו עושים.

האם אתה עובד רק עם לקוחות בארה"ב?
לא. יש לנו לקוחות ממדינות רבות.

הגדרת האיחוד האירופי ושלכות פרישת בריטניה מהאיחוד

האם אני יכול לחיות ולעבוד במדינות אחרות באיחוד האירופי?
כן. בעל דרכון פולני הוא כמו בעל דרכון לכל מדינה האיחוד האירופי, המאפשר לך לחיות ולעבוד בכל מקום באיחוד האירופי.

אילו מדינות נמצאות באיחוד האירופי?
המדינות החברות בהן הן אוסטריה, בלגיה, בולגריה, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, אירלנד, איטליה, לטביה, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, הולנד, פולין, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שבדיה, בריטניה. דרכונים שהונפקו באותן מדינות הן דרכונים של האיחוד האירופי.

מה ההשפעה של הBrexit?
נכון להיום, היכולת של אזרח פולני לעבור או לעבוד בבריטניה לא השתנה.

תהליך POLANDPASSPORT.COM

כיצד פועל התהליך שלך?
הנה מה שקורה אם תמשיך:

כיוון שהנסיבות של כל אדם שונה, אנחנו צריכים להעריך את המצב שלך בנפרד. ברגע שיש לנו הבנה טובה יותר אודות המצב שלך, אנו נודיע לך על סיכויי ההצלחה שלך. שוב, זה לגמרי בחינם ואין חובה מצדך להמשיך עם כל השירותים שלנו.

יהיה עליך לתת לנו קצת מידע בסיסי על עצמך ועל המשפחה שלך בעזרת השאלון הקצר. אנו נשלח לך הודעת דוא"ל ונעדכן אותך באם אתה זכאי.
תקבל אישור המתאר את התהליך. אין חובה.
אנו עשויים לשלוח לך דוא"ל לשאול שאלות נוספות או לתזמן שיחת טלפון.

עלויות ולמה לבחור POLANDPASSPORT.COM

מה העלות?
זה תלוי במורכבות המקרה שלך. כל המקרים מתומחרות בנפרד ובהתאם לרמת הקושי של התיק.
אם יש לך ידע מפורט על ההיסטוריה של המשפחה שלך ויש בידך גישה לתיעוד המוכיח את מוצאם כגון דרכונים פולניים, תעודות לידה, רשומות הצבא וחומרים היסטוריים אחרים, אנחנו יכולים בקלות לספק כל התחייבות חינם ללא תשלום עבור השירותים שלנו.

האם ניתן לעשות את כל העבודה בעצמי ללא עזרתכם?
אתה יכול לעשות זאת בעצמך באמצעות הקונסוליה המקומית שלך. קשה לעשות זאת.
לדוגמא:
יהיה עליך לנווט את דרכך, בפולנית, באמצעות חוקים פולניים, תקנות וביורוקרטיה;
עליך למנות תושב פולין לפעול בשמך;
אתה מתחיל את התהליך ללא מושג מה תהיה העלות הסופית.
ישנן "הזדמנויות" רבות עבור שגיאה ועיכוב בתהליך. זו הסיבה שיש לנו עסק שעוזר ללקוחותיו להצליח בתהליך.

למה שאסמוך עליך עם המידע שלי?
יש לנו מדיניות קפדנית ונוהל במקום כדי להבטיח את המידע האישי שלך ומסמכים מטופלים בביטחון. לעולם לא נשתף מידע עם אף אחד, אלא אם כן אתה מורשה לכך במפורש.
הנה קישור למדיניות הפרטיות שלנו.

מי אתה?
ניל קפלן, מייסד PolandPassport.com, ניהל עסקים מקוונים רבים ויש לו רזומה ארוך של הצלחות במספר חברות, כולל בחברת יוניברסל סטודיו ובעיתון לוס אנג'לס טיימס. הוא התחיל את העסק הזה כדי לעזור לאחרים לעשות בדיוק מה שהוא עשה. הוא זכה בהצלחה באזרחות ובדרכון הפולני וכמו כן עזר לשלושה מילדיו בקבלת האזרחות הפולנית. הוא בעל מורשת פולנית ומורשת יהודית. ניל יצר את צוות PolandPassport.com עם מיטב החוקרים ועורכי הדין בפולין.

איפה אתה נמצא?
המטה שלנו בארה"ב נמצא בטורנס, קליפורניה (ליד לוס אנג'לס). יש לנו צוות של חוקרים ועורכי דין בוורשה, פולין ומשרד בנתניה, ישראל.

קבלת דרכון לאחר אישור אזרחות

כיצד אוכל להגיש בקשה לדרכון?
על מנת להגיש בקשה לדרכון פולני, על המבקש להיות אזרח פולין. אתה גם צריך להוציא תעודת לידה פולנית ובנוסף לכך צריך להוציא מספר PESEL (מספר זיהוי פולני דומה למספר בארה"ב ביטוח לאומי). לאחר שאנו מאשרים את האזרחות שלך, אנו גם נעזור לך למלא את הבקשה שלך דרכון אשר תצטרך להגיש לקונסוליה פולנית.
יהיה עליך למלא טופס בקשה לדרכון בפולנית וכן לספק שני תצלומים זהים, תעודת הלידה הפולנית ו / או תעודת הנישואין שלך (השגת מסמכים אלה הינם חלק מתהליך העבודה שלנו) ותשלום עיבוד הדרכונים. יש להגיש את בקשת הדרכון בקונסוליה פולנית (בכל מקום בעולם). כמה קונסוליות מאפשרות לשלוח את הדרכון בדואר.

אילו סוגי דרכונים יש?
פולין מנפיקה דרכונים עם תוקף של 10 שנים למבוגרים, 5 שנים לילדים. הם מיוצרים בפולין ומכילים תכונות ביומטריות כולל טביעות אצבעות ושבב. סוג זה של דרכון בדרך כלל מקבל את היציאה המהירה ואת הכניסה בשדות התעופה של האיחוד האירופי. זה מקצר זמנים באופן משמעותי. לא תאלץ להמתין יותר בשורות האיומות האלה בהית'רו שוב!
במקרה חירום, ניתן להגיש בקשה לדרכון ביניים, תקף למשך 12 חודשים והופק על ידי הקונסוליה הפולנית מקומית. במקרים דחופים ניתן להוציא את דרכון הביניים תוך 24 שעות.

איך אני מוציא לדרכון לילדי?
על שני ההורים להיות נוכחים בעת בקשת הדרכון, אלא אם כן קיימת החלטת בית משפט המגבילה את סמכות הוריו של אחד ההורים. לקבלת מקרים מורכבים, אנא שאל אותנו.

אזרחות, משלח יד, מס ונושאים אחרים

האם זה משנה איפה אני גר?
לא. אנחנו יכולים לעזור לאזרחים מכל מדינה.

האם אני יכול להחזיק אזרחות כפולה?
כן. רוב המדינות, כולל ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, ישראל, ניו זילנד ודרום אפריקה מאפשרות לך לקבל אזרחות כפולה או יותר.

האם עלי לוותר על האזרחות הנוכחית שלי?
במדינות רבות, כולל ארה"ב, בעל אזרחות של מדינה אחרת לא ישפיע על האזרחות הנוכחית שלך, אבל אתה צריך לבדוק תקנות עם הרשויות המקומיות של מדינתך.

מה עם אישור ביטחוני בארצי?
איננו זכאים לענות על שאלה זו. אנא בדוק עם הממשל המקומי שלך אם אתה צריך אישור אבטחה.

מה עם מסים?
רוב המדינות חתמו על הסכמים בילטראליים לפיה אתה משלם רק מס במדינה אחת. עבור אזרח ארה"ב יש בדרך כלל לא מס שהונפקו הקשורים זה אלא אם כן אתה מתחיל לעבוד באיחוד האירופי.
אזרחים פולנים שאינם תושבים (לחיות מחוץ לפולין) שאינם עובדים בפולין, אינם נדרשים לשלם מסים פולנים.

מהו אפוסטיל?
אפוסטיל הינה חותמת הנדרשת על מסמכים מקוריים כדי לאשר את האותנטיות שלהם. מדינות החתומות על אמנת האג של 5 באוקטובר 1961 נדרשות להציג את המסמכים הרשמיים שלהן בליווי האפוסטילים. תעודות לידה, מוות ונישואין, מעשים נוטריוניים, מסמכי בית משפט, תרגומים מושבעים ומסמכים רשמיים אחרים צריכים להיות מאוחדים לפני שניתן יהיה להגישם למדינות אחרות החתומות על האמנה. לעתים קרובות אנחנו צריכים את זה חותמת באופן רשמי לעבד את המסמכים.

האם קיימת דרישה לשירות צבאי בפולין?
לא.